Post Reply 
Rate Thread
Threaded Mode | Linear Mode
Dzial kulinarny
03-07-2008, 11:41 AM
RE: Dzial kulinarny
no to ja podam na swoje ukochane danie Włoska Makaraniara sie zwie

3-4 ząbki czosnku przecisnąć i ozłocić na oleju roślinnym
dorzucić do tego pomidory z puszki bez skórek--2 puchy--nie pamiętam nazwy, ale takie z czarną etykietką są najsmaczniejsze
następnie dodać tuńczyka z puszki w sosie własnym, ale sos odlać/ mój mąż preferuje dwie puszki, ja jedną, zależy od podniebienia/
mieszać to na małym ogniu
dosypać sól i pieprz wedle uznania
następnie oregano, bazylię i czosnek, mniej więcej po łyżeczce, tak co by sos nabrał koloru brunatnego
wymieszać z makaronem wcześniej ugotowanym--uwaga tylko świderki--nie wiem dlaczego inne makarony kruszeją albo papcieją
i w sumie już gotowe, ale by to było danie rewelacyjne coby ktoś pomyślał, że sie natrudziłyśmy to

wymieszaną potrawę powyżej przenosimy do woka
następnie dodajemy pokrojone w krążki oliwki ciemne z marynaty, ale takie bez marchewki w środkuTongue
mieszamy mieszamy
dodajemy na ćwiartki pokrojone pomidorki deserowe
mieszamy mieszamy
i na koniec starkowany ser

pychota istna

cena pierwszego wariantu na dwie osoby to --14 zeta
cena drugiego wariantu na dwie osoby to-- 26 zeta

[Image: pj2_zps78aafa6b.jpg]
Visit this user's website Find all posts by this user
Add Thank You Quote this message in a reply
03-07-2008, 12:06 PM
brzmi pysznie ,ale ja nie znosze tunczyka i olivek.TongueTongue

i'm cynical..black..sheep;)
Find all posts by this user
03-07-2008, 01:49 PM
thebiggestjohnnyfan Wrote:brzmi pysznie ,ale ja nie znosze tunczyka i olivek.TongueTongue

ja uwielbiam kuchnie włoską i grecką Big Grin a tuńczyka uwielbiam z kukurydza, ogóreczkiem kiszonym do tego majonez + sól i pieprz mniaaami
03-07-2008, 03:24 PM
macie przepis an szybka zapiekanke??moz e ktos?/

03-07-2008, 09:52 PM
Johnnyfan- Twoj przepis brzmi pysznie!

Kika- musze zrobic ta salatke ale bez czosnku i oliwek bo nie cierpie Big Grin Ale poza tym rewelacja!

"Why am I so, so so crazy?
I think that I'm just an artist.
Being crazy is a lonely road
but I've got only one life to live"
/Barby Kelly"

[Image: DSC_1895.JPG]

Somewhere down the line I'm sure we'll meet again mum... [*]

03-07-2008, 09:56 PM
ech szukma przepisu na szybkie pyszne ciasteczka..Pray

03-07-2008, 09:59 PM
Autumn rain Wrote:Kika- musze zrobic ta salatke ale bez czosnku i oliwek bo nie cierpie Big Grin Ale poza tym rewelacja!

po pierwsze nie sałatka--tylko potrawa na ciepło, a po drugie to nie rób bo czosnek to podstawowy aromat całego dania pod względem zapachu i smaku

03-07-2008, 10:03 PM
Buuuuu :/ Chociaz w sumie moze sie przemoge bo danie zapowiada sie pysznie. Jakos przezyje ten czosnek Tongue

"Why am I so, so so crazy?
I think that I'm just an artist.
Being crazy is a lonely road
but I've got only one life to live"
/Barby Kelly"

[Image: DSC_1895.JPG]

Somewhere down the line I'm sure we'll meet again mum... [*]

03-07-2008, 10:04 PM (This post was last modified: 03-07-2008 10:05 PM by _dag_.)
@autumn moja salatka jest pyszna uwielbiam ja..
jeszcze jedna wersja tej salatki ale wszystko wrzucamy do serka granulowanego lub puszystego byle zeby byl bialy...
@autumn pozabijasz wampiry i komary jka puscisz oddech w obieg po czosnku..wiec spoko czosnek jest mniam.

04-05-2008, 09:59 AM
thebiggestjohnnyfan Wrote:@sandra masz ten przepis na kokosanki jeszcze?

Składniki:

1 Kleik ryżowy naturalny. Np. Nestlle.
1 Łyżeczka proszku do pieczenia.
1 Cała kostka masła.
4 Całe jajka.
100 g. Wiórek kokosowych.
¾ Szklanki cukru

Przygotowanie:
Do naczynia wsypać całą zawartość torebki kleiku, wbić całe jajka, wsypać cukier, wiórki i dodać proszek do pieczenia. Całość złączyć w jednolitą masę. Najlepiej ręcznie. W przypadku, gdyby masa była za sucha, dodać jajko. Po złączeniu się całości, brytfankę (formę, blachę, nie wiem, jak się to nazywa w poszczególnych częściach Polski, hehe!) wysmarować masłem. Z masy formować ciasteczka. Najlepiej takie w kształcie spłaszczonych śląskich klusek, tudzież dysków, jak kto woli. Całość włożyć do piekarnika (nie musi być wcześniej nagrzewany) i piec mniej więcej 20 minut. Ciastka powinny przybrać kolor, ja wiem? Intensywnie złoty. Czyli patrzeć, coby za blade nie były, bo takie są nie dobre. Można je jeść od razu po upieczeniu, aczkolwiek nie polecam. Najlepsze są takie dzień, dwa później. Smacznego.

Niech będzie, podam wam jeszcze przepis na sałatkę. Wygrzebałam gdzieś ostatnio i zrobiłam, bo to sałatka z czerwoną fasolą i parówkami, które osobiście bardzo lubię odkąd dojrzałam w jednym z moich sklepów bardzo dobry rodzaj *lol* Ale myślę, że zamiast parówek możecie dodać jakiś inny rodzaj kiełbasy, czy coś.

Składniki:

Czerwona fasola z puszki.
Ogórki konserwowe
Parówki
Jajka
Majonez

Szybko, łatwo i przyjemnie, bo wystarczy pokroić, dodać majonez, wymieszać i gotowe *lol* Umyślnie nie podaję żadnych proporcji dlatego, że ja robiłam tę sałatkę na wyczucie. Zależy, jak dużą będziecie miały puszkę tej fasoli. Ja wszystko robiłam na oko, pod tę fasolę i mówią, że wyszła dobra, więc mam nadzieję, że i wam będzie smakować. Aha: W przepisie cebula była jeszcze, ale ja nie dodałam, bo jakoś mi to nie pasowało. Spróbujcie.

[Image: Photo_8.jpg]
04-05-2008, 11:11 AM
dzieki sindi za ten przepis,a wiecei ze czerwona fasole nalezy oplukac po wyjeciu z puszki?

04-05-2008, 02:05 PM
@Sindi a te kokosanki to ciastka ?? czy co to jest ? Ja uwielbiam wszystko co z kokosemYlinlove

A teraz pytanie do Was. Czy mógłby mi ktoś podać przepis na najprostszą zupę, ale taki bardzo dokładny jak, gdzie, kiedy? Wink W wieku 18 lat dojrzałam do decyzji,że jednak muszę nauczyć się gotować Roflmao Coraz częściej zaglądam do kuchni i chcę sama sobie zrobić niespodziankę Big Grin

[Image: 2ryrf47.jpg]
@Rain =]
04-05-2008, 02:55 PM
hm na zupe
pomidrowa wrzucasz kawalke miesa jak udko albo noga od kurczaka do tego z 2 kostki bulionowki pare marchewek pietrucha por gotujesz az bedzie miekkie,dodajesz przecier lub jak chcesz rosol to bez przecieru i finito.

04-05-2008, 03:24 PM
A są jakieś proste zupy bez mięsa ?? Big Grin Nie znoszę jak mi coś pływa w zupie prócz ziemniaków Roflmao
Wiem, że powinnam się pytać kogoś z rodziny, jednak ja jestem zosia-samosia i chcę wszystko zrobić sama, nie chcę żeby ktoś stał nademną i mi tłumaczył co i jak.

@Rain =]
04-05-2008, 03:25 PM
Izabelka17 Wrote:A są jakieś proste zupy bez mięsa ?? Big Grin Nie znoszę jak mi coś pływa w zupie prócz ziemniaków Roflmao

możesz na samych kostkach rosołowych, wrzucasz w zależności od pojemności do wrzątku i już nie musisz doprawiaćHappy

04-05-2008, 03:31 PM
I co ja to wrzucam wszystko razem do garnka, w którym jest zimna woda i zaczynam gotować?
Jeżeli chodzi o sprawy kulinarne to jestem totalną idiotką, nawet przepisów z książek nie rozumiem Bangshead

@Rain =]
04-05-2008, 03:34 PM
do wrzątku wrzucasz kostki, jak się rozpuszczą wrzucasz włoszczyznę(marchewka, por, pietrucha) i ziemniaki pięć minut później, a później wrzucasz np przecier ogórkowy, pomidorowy i masz już zupę, z przecierem jakieś dwie minutki

04-05-2008, 03:38 PM
Kika Wrote:do wrzątku wrzucasz kostki, jak się rozpuszczą wrzucasz włoszczyznę(marchewka, por, pietrucha) i ziemniaki pięć minut później, a później wrzucasz np przecier ogórkowy, pomidorowy i masz już zupę, z przecierem jakieś dwie minutki

A przyprawy jakieś też ??

Byłabym bardzo bardzo wdzięczna, gdyby ktoś po kroku napisał mi co i jak po kolei Pray Wtedy to sobie spiszę na kartkę i będzie to mój pierwszy przepis Big Grin Nie cierpię pomidorówki, ale rodzinka ją uwielbia Wink

@Rain =]
04-05-2008, 03:45 PM
ok

1.bierzesz garnek i wlewasz wodę

2.zaczynasz ją gotować

3. jak jest wrzątek dorzucasz kostki rosołowe i mieszasz żeby się rozpuściły

4.wrzucasz włoszczyznę i pieprz, ziele angielskie i liść laurowy(po 3 na ciut ponad 1,5 litra)

5. mija pięć minut wrzucasz ziemniaki--ponieważ włoszczyzna musi sie dłużej gotować niż ziemniaki

6. ziemniaki jak zaczynają sie robić zjadliwe dorzucasz koncentrat lub przecier i tak dwie minuty

7. koniec gotowania

oczywiście ziemniaki musisz obrać i umyć pokroić w kostkę tak samo włoszczyznę, a przecier ze słoika walisz, kostki kupujesz w sklepie normalnie i tak się zwą kostki rosołowe i mogą być wołowe, drobiowe i wieprzowojakieśtam, najlepiej drobiowe, jeśli chodzi o mój smaki kolorBig Grin

powodzenia

04-05-2008, 04:16 PM
hm njaprostsza fakt wrzucasz kostki warzywa i gotowe
kika ty nawet krok po kroku napiszesz fajny post....
@izabelka najprostsza zupa to z torebki wlewasz do gara podgrzewasz i gotwa.

Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | kellystart.com | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication