Post Reply 
Rate Thread
Threaded Mode | Linear Mode
Dzial kulinarny
04-05-2008, 04:19 PM
RE: Dzial kulinarny
thebiggestjohnnyfan Wrote:@izabelka najprostsza zupa to z torebki wlewasz do gara podgrzewasz i gotwa.

nie no @Daga przeszła samą siebieRoflRoflRoflRoflRofl najlepiej grzybową, albo nie pomidorową, po grzybowej można sie porzygaćDifferent

[Image: pj2_zps78aafa6b.jpg]
Visit this user's website Find all posts by this user
Add Thank You Quote this message in a reply
04-05-2008, 04:23 PM
Kika Wrote:
thebiggestjohnnyfan Wrote:@izabelka najprostsza zupa to z torebki wlewasz do gara podgrzewasz i gotowa.

nie no @Daga przeszła samą siebieRoflRoflRoflRoflRofl najlepiej grzybową, albo nie pomidorową, po grzybowej można sie porzygaćDifferent

hm no polecam ogorkowa w takiej zielonej torebce albo pomidorowa knorra,po grzybowej sie haftuje oj tak..
zawsze drogi kiksonie przechodze sama siebie..

i'm cynical..black..sheep;)
Find all posts by this user
04-05-2008, 04:25 PM
thebiggestjohnnyfan Wrote:zawsze drogi kiksonie przechodze sama siebie..

aż strach pomyśleć co to będzie za 100 postówRoflmaoRoflmaoRoflmao

04-05-2008, 04:27 PM
aaaaaa wlasnie albo goracy kubek zalewasz i gotowe izabelka ,o matko ide se cos zjesc ,bo z glodu mi pada na tresc postaEekEekEekRoflmaoRoflmaoRoflmao

04-05-2008, 04:37 PM
thebiggestjohnnyfan Wrote:bo z glodu mi pada na tresc posta

ja raczej nie bałabym sie powiedzieć, że Ci pada na coś innegoTongue

04-05-2008, 04:43 PM
Kika Wrote:
thebiggestjohnnyfan Wrote:bo z glodu mi pada na tresc posta

ja raczej nie bałabym sie powiedzieć, że Ci pada na coś innegoTongue

ech kika
ma ktos przepis na lasagne??/

04-05-2008, 05:26 PM
@ Kika dziękuję Knuddel Hmmm, Wy jecie pomidorówkę z ziemniakami ? Eek Bo mi zawsze wciskano z ryżem albo makaronem. Ale to nic, będzie pomidorowa z pyrami Big Grin
Oczywiście podzielę się z Wami moim pierwszym razem w gotowaniu Tongue
Szkoda, że nie będzie Wam dane tego spróbować Rofl

@Daga wyobraź sobie, że taką zupkę to potrafię przygotować aż sama się dziwię Big Grin

[Image: 2ryrf47.jpg]
@Rain =]
04-05-2008, 05:31 PM
Izabelka17 Wrote:@ Kika dziękuję Knuddel Hmmm, Wy jecie pomidorówkę z ziemniakami ? Eek Bo mi zawsze wciskano z ryżem albo makaronem. Ale to nic, będzie pomidorowa z pyrami Big Grin
Oczywiście podzielę się z Wami moim pierwszym razem w gotowaniu Tongue
Szkoda, że nie będzie Wam dane tego spróbować Rofl

@Daga wyobraź sobie, że taką zupkę to potrafię przygotować aż sama się dziwię Big Grin

moze kika myslala,o jarzynowej z tymi ziemniakami?????ja jem z ryzme ,makaron lub lanymi kluskami.
no to gratulacje jka juz wyjdzie taka zupa to dalej idzie latwo.

04-05-2008, 06:02 PM
thebiggestjohnnyfan Wrote:a wiecei ze czerwona fasole nalezy oplukac po wyjeciu z puszki?

Wszystko należy opłukać tudzież umyć przed jedzeniem. Gdybym miała robić to zawsze i wszędzie i ze wszystkim, to życia nie starczyłoby mi na samo mycie Hail Ja tam fasoli nie płukałam. Zalewę tylko odsączyłam. I widać żyję Wink

Izabelka17 Wrote:@Sindi a te kokosanki to ciastka ?? czy co to jest ? Ja uwielbiam wszystko co z kokosemYlinlove

To tak jak ja Ylinlove Wynika z tego, że powinnyśmy zrobić sobie kiedyś taką kokosową nasiadówę Tongue Byłybyśmy najszczęśliwsze na świecie Tongue No ale: Tak. To są kokosanki Wink Co zaś do tej zupy pomidorowej, to właśnie z ryżem tudzież makaronem jest najlepsza. Ja nie toleruję ogólnie zup z ziemniakami. Albo zupa, albo ziemniaki. No, bez jaj Bangshead

[Image: Photo_8.jpg]
04-05-2008, 06:28 PM
@Sindi. To za jakieś 5 lat, bo tyle mi zajmie (tak zakładam bynajmniej) dojście do perfekcji Roflmao zapraszam Cię na kokosanki mojej roboty Big Grin

Ale wiecie co. Oglądałam kiedyś program kulinarny (uwielbiam je oglądać Smile ). "Dania w 30 min." i załapałam jak się robi banany w czekoladzie. PychotkaYlinlove Będąc w Irlandii zakupiłam wszelkie potrzebne produkty i przygotowałam te banany Luxhello

Musi być czekolada gorzka (tylko gorzka, żadna inna). Banany, patyczki, cukiereczki, orzeszki, posypka, wiórki kokosoweYlinlove.
Więc tak rozpuszcza się gorzką czekoladę, powstaje masa czekoladowa Smile, banany przekraja się na pół i nabija się je na patyczki, następnie macza w tej masie czekoladowej, ozdabia tymi pierdółkami i wkłada do zamrażalnika conajmniej na godzinkę. PychotaBig Grin

[Image: 2ryrf47.jpg]
@Rain =]
04-05-2008, 08:00 PM
wchodząc w rodzinę mojego męża wiele dziwnych rzeczy widziałam i nawet pomidorową z ziemniakami, ale fakt z makaronem jest najlepsza, polecam pomidorową z malinówek latem--istna pycha, a zimą z pomidorami z puszki na zimno--jeszcze lepsza pychaYlinlove

04-05-2008, 08:02 PM
O Izabelka mi przypomniała o bananach zapiekanych w cieście, ktore ostatnimi czasy jadłam w chińskiej restauracji. Były przepyszne Big Grin Więc poszukałam w necie przepisu, będę próbować na dniach więc powiem czy wychodza dobre.

Składniki:
- 4 banany
- 3 jaja
- 3 łyżki śmietanki 12-proc.
- 3-5 łyżek mąki
- 2 łyżki cukru
- 2 szklanki oleju

Żółtka utrzyj z cukrem kryształem na jednolitą masę. Teraz dosypuj po łyżce mąkę i powoli wlewaj śmietankę. Na końcu połącz z pianą ubitą z białek. Ciasto wstaw na godzinę do lodówki.
Banany wstaw do lodówki na 2 godziny. Następnie obierz, pokrój w niezbyt cienkie plasterki.
Każdy plasterek banana nadziewaj na widelec, maczaj w cieście i kładź na mocno rozgrzany olej.
Smaż z obu stron na złoty kolor. Każdą porcję osącz z nadmiaru tłuszczu. Przed podaniem posyp cukrem pudrem.

Ciekawostką może być fakt, że potem znalazłam gotowe ciasto w proszku -> http://www.przyprawa.com.pl/produkt.php?id=1120 Big Grin

A jak wpisałam w googlach banany w ciescie to mi mój blog wyskoczył i notka jak je wychwalałam Tongue

[Image: sygbest.jpg]
04-06-2008, 08:26 AM
Dzieki za przepis fraszka Wink Musze koniecznie wyprobowac, mniam! Izabelki banany w czekoladzie tez brzmia zachecajaco Tongue

"Why am I so, so so crazy?
I think that I'm just an artist.
Being crazy is a lonely road
but I've got only one life to live"
/Barby Kelly"

[Image: DSC_1895.JPG]

Somewhere down the line I'm sure we'll meet again mum... [*]

04-06-2008, 12:56 PM
pyszne banany sa w ciescie jka i w czekoladzie posypane wirorkami ,albo posypka na cieplo tez.

04-06-2008, 01:49 PM
Izabelka17 Wrote:@Sindi. To za jakieś 5 lat, bo tyle mi zajmie (tak zakładam bynajmniej) dojście do perfekcji Roflmao zapraszam Cię na kokosanki mojej roboty Big Grin

Żartujesz chyba @Izabelko. Toż one są banalnie proste Big Grin Dojdziesz do perfekcji w jeden wieczór Big Grin Ale nie będę taka, dam ci czas. W wakacje jestem w Nysie na kokosowym wieczorze Big Grin

Co zaś do bananów, to ja w ogóle banany kocham Ylinlove A w czekoladzie jadłam banany pierwszy raz jak byłam w Niemczech w zeszłym roku. Wyszliśmy gdzieś raz z dzieciakami i chrzestny mówi do mnie ~Ty banany lubisz. To czekaj, przyniosę ci zaraz w czekoladzie Devil ~ i potem miał przerąbane, bo nie chciałam przez resztę pobytu do domu wracać bez banana w czekoladzie *lol* Jeszcze białej... Mrrrr!!!

Co zaś rzeczy w cieście, to ja nie przepadam osobiście za takimi wynalazkami, ale jakiś czas temu też dałam się nakusić na banany w cieście. Mrrr. Były pycha!

[Image: Photo_8.jpg]
04-06-2008, 04:06 PM
podaje przepis na szybkie ciasto
gotowy spod ze sklepu na to owoce dajemy -obojetnie jakie albo serek homogenizwany potem owoce zalewaymy galaretka i do lodowki na koncu robimy kleksy ze smietany.....

04-06-2008, 06:58 PM
thebiggestjohnnyfan Wrote:robimy kleksy ze smietany.....

a jak się robi kleksy ze śmietanyDevil

04-06-2008, 07:04 PM (This post was last modified: 04-17-2008 03:14 PM by _dag_.)
Kika Wrote:
thebiggestjohnnyfan Wrote:robimy kleksy ze smietany.....

a jak się robi kleksy ze śmietanyDevil

normalnie kika normalnie lyzka albo wkladasz smietane wfolie odcinasz rog i gotowe
40 dag wędzonej piersi z kurczaka,
2 torebki ryżu basmati (po 100 gram każda),
puszka kukurydzy,
puszka ananasa,
dwie łyżki majonezu,
szczypta curry,
sól,
pieprz.
moze byc gotowana piers i normalny ryz
Gotujemy ryż i odstawiamy go do ostygnięcia. Kiedy jest ledwo ciepły dokładamy ananasa, kukurydzę i kurczaka pokrojonego w grubą kostkę. Na koniec mieszamy to wszystko z majonezem i odrobiną (!) curry. Doprawiamy solą i pieprzem. Jeśli sałatka wydaje nam się za sucha, nie dokładajmy więcej majonezu, tylko wlejmy kilka łyżek soku z ananasów.

03-24-2011, 09:04 PM
(04-05-2008 06:28 PM)*Iza* Wrote:  @Sindi. To za jakieś 5 lat, bo tyle mi zajmie (tak zakładam bynajmniej) dojście do perfekcji Roflmao zapraszam Cię na kokosanki mojej roboty Big Grin

Ale wiecie co. Oglądałam kiedyś program kulinarny (uwielbiam je oglądać Smile ). "Dania w 30 min." i załapałam jak się robi banany w czekoladzie. PychotkaYlinlove Będąc w Irlandii zakupiłam wszelkie potrzebne produkty i przygotowałam te banany Luxhello

Musi być czekolada gorzka (tylko gorzka, żadna inna). Banany, patyczki, cukiereczki, orzeszki, posypka, wiórki kokosoweYlinlove.
Więc tak rozpuszcza się gorzką czekoladę, powstaje masa czekoladowa Smile, banany przekraja się na pół i nabija się je na patyczki, następnie macza w tej masie czekoladowej, ozdabia tymi pierdółkami i wkłada do zamrażalnika conajmniej na godzinkę. PychotaBig Grin

Spróbowałabym, ale niestety jestem uczulona na banany Sad
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | kellystart.com | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication