Post Reply 
Rate Thread
Threaded Mode | Linear Mode
Wiara w Boga... kto z Was wierzy a kto nie i dlaczego?
03-03-2009, 12:37 PM (This post was last modified: 03-03-2009 12:44 PM by Jamajca.)
Exclamation Wiara w Boga... kto z Was wierzy a kto nie i dlaczego?
Ja jestem wierząca, myśle, że jest jeden Bóg nie ważne jak Go zwą ...
Nie praktykuję raczej, wolę odwiedzać Kosciół jak nie ma mszy, modlić się w samotności gdyż irytuje mnie troszkę instytucja Koscioła...
i kazania...
dla mnie liczy się Bóg a nie księża i grzeszny Watykan...

...U've Got Your Own Holy Mount Zion
It Can Be Anything It Can Be What U Need...

Always remember that the only solution is a mental revolution...
Find all posts by this user
Add Thank You Quote this message in a reply
03-03-2009, 01:05 PM
RE: Wiara w Boga... kto z Was wierzy a kto nie i dlaczego?
wierzę, że jest Bóg bo muszę na kogoś zwalić winę za to wszystko czego doświadczyłam i czego doświadczam, a zwalanie na głupi los jest dla mnie zbyt naiwne i płytkę... na wierze się kończy... moja droga w tym kierunku była dość wypełniona przygodami, moje doświadczenia zbliżania się do Boga i życia w Nim były na tyle bezsensowne, że teraz żałuję czasu straconego i zmarnowanego... wszystkie pielgrzymki wspominam jako świetny czas z różnymi ludźmi... wszystkie imprezy typu Msza, czuwania i inne takie tam rekolekcje wspominam przez pryzmat moich nauk organizacyjnych, bo się idiotka nadmiernie udzielałam prze co straciłam trochę w kontaktach ze znajomymi w szkole podstawowej, właściwie pod koniec(jestem stary system szkolnictwa, więc to było jakoś 13- 15 lat)... a spotkanie z zakonnikami, a konkretnie jednym konkretnym jest dla mnie najmilszym wspomnieniem człowieka cudownego(niektórzy na tym forum wiedzą o co chodzi)

Piszę przez wielką literę tylko dla szacunku do ludzi będących w tym cały czas.

a co do Kościoła, to dajcie spokój, wkurza mnie wieczna głupia gadanina na różne tematy, wkurza mnie, że na chama pchają się do polityki i wkurza mnie, że mój proboszcz ma córkę w moim wieku

[Image: pj2_zps78aafa6b.jpg]
Visit this user's website Find all posts by this user
03-03-2009, 01:09 PM
(03-03-2009 12:37 PM)Jamajca Wrote:  Ja jestem wierząca, myśle, że jest jeden Bóg nie ważne jak Go zwą ...
Nie praktykuję raczej, wolę odwiedzać Kosciół jak nie ma mszy, modlić się w samotności gdyż irytuje mnie troszkę instytucja Koscioła...
i kazania...

jkabym czytala moje slowa...wole sie pomodlic gdziekolwiek..zreszta nie trzeba chodzic do kosciolaby byc wierzacym.

i'm cynical..black..sheep;)
03-03-2009, 01:11 PM (This post was last modified: 03-04-2009 07:57 AM by Jamajca.)
(03-03-2009 01:05 PM)Kika Wrote:  wierzę, że jest Bóg bo muszę na kogoś zwalić winę za to wszystko czego doświadczyłam i czego doświadczam, a zwalanie na głupi los jest dla mnie zbyt naiwne i płytkę... na wierze się kończy... moja droga w tym kierunku była dość wypełniona przygodami, moje doświadczenia zbliżania się do Boga i życia w Nim były na tyle bezsensowne, że teraz żałuję czasu straconego i zmarnowanego... wszystkie pielgrzymki wspominam jako świetny czas z różnymi ludźmi... wszystkie imprezy typu Msza, czuwania i inne takie tam rekolekcje wspominam przez pryzmat moich nauk organizacyjnych, bo się idiotka nadmiernie udzielałam prze co straciłam trochę w kontaktach ze znajomymi w szkole podstawowej, właściwie pod koniec(jestem stary system szkolnictwa, więc to było jakoś 13- 15 lat)... a spotkanie z zakonnikami, a konkretnie jednym konkretnym jest dla mnie najmilszym wspomnieniem człowieka cudownego(niektórzy na tym forum wiedzą o co chodzi)

Piszę przez wielką literę tylko dla szacunku do ludzi będących w tym cały czas.

a co do Kościoła, to dajcie spokój, wkurza mnie wieczna głupia gadanina na różne tematy, wkurza mnie, że na chama pchają się do polityki i wkurza mnie, że mój proboszcz ma córkę w moim wieku

dokładnie!!
(03-03-2009 01:09 PM)_dag_ Wrote:  
(03-03-2009 12:37 PM)Jamajca Wrote:  Ja jestem wierząca, myśle, że jest jeden Bóg nie ważne jak Go zwą ...
i kazania...

jkabym czytala moje slowa...wole sie pomodlic gdziekolwiek..zreszta nie trzeba chodzic do kosciolaby byc wierzacym.

ktoś mądry powiedzial kiedys "Cóż jest warte szukanie Boga w miejscach świętych, jeśli zgubiłeś Go w swoim sercu?"
zgadzam się z tym jak i z Toba Daga Smile

03-03-2009, 01:18 PM
genralnie BOG jest wszedzie...............tylko zem y go niew idzimy .........a do teog nie jest kosciol ani naiwedozny klecha potrzebny.

03-04-2009, 08:49 AM
Ja w Boga wierzę i staram się na co dzień być dobrym człowiekiem. Praktykuję od czasu do czasu ale zgadzając się z waszymi postami napiszę, że mnie również denerwuje klerykalizm i instytucjonalizm kościoła. Zamiast przyciągać ludzi- odstraszają. Wiara potrafi być piękna, dawać dużą siłę i jakiś punkt zaczepienia w tym popieprzonym świecie. Jednak mało kto chce ją poznać gdy słyszy z ambony o pieniądzach i polityce. Znam jednak wielu świetnych księży, z którymi mam super kontakt i którzy byli mi wsparciem w wielu trudnych chwilach. Ale są oni niestety wyjątkami potwierdzającymi regułę.

Wkurza mnie też podejście kościoła do spraw seksualności. Ostatnio poszłam do spowiedzi, w której ksiądz trzymał mnie 45 minut i na koniec nie chciał dać rozgrzeszenia bo mieszkam z narzeczonym. Księża powinni wziąć pod uwagę, że czasy się zmieniają i młodzi ludzie nie mają pieniędzy na ślub zaraz po maturze. A studiując nie stać nas na opłacenie dwóch osobnych mieszkań. Nie zdradzamy się, nikomu krzywdy nie robimy, żyjemy z szacunkiem dla siebie i wyznaczona datą ślubu zaraz po studiach. Co w tym złego? Wiem, że opinie są na ten temat różne ale rozumiem po trochu młodych ludzi odwracających się od kościoła, gdy wmawia im się, że są źli i zdegenerowani.

"Why am I so, so so crazy?
I think that I'm just an artist.
Being crazy is a lonely road
but I've got only one life to live"
/Barby Kelly"

[Image: DSC_1895.JPG]

Somewhere down the line I'm sure we'll meet again mum... [*]

03-04-2009, 09:07 AM
(03-04-2009 08:49 AM)Autumn rain Wrote:  Wkurza mnie też podejście kościoła do spraw seksualności. Ostatnio poszłam do spowiedzi, w której ksiądz trzymał mnie 45 minut i na koniec nie chciał dać rozgrzeszenia bo mieszkam z narzeczonym.

my też dostaliśmy rozgrzeszenie dopiero 2 dni przed ślubem, mimo, że musieliśmy wcześniej zaliczyć przecież spowiedź z całego życia ;/

03-04-2009, 10:21 AM
masakra....no nie sorry co i m do tego ,z kim mieszkamy???????to racja swoim zachowaniem Kosciol i niektorzy ksieza skutecznie odstraszaja mlodych ludzi.

03-04-2009, 11:03 AM
(03-04-2009 10:21 AM)_dag_ Wrote:  masakra....no nie sorry co i m do tego ,z kim mieszkamy???????to racja swoim zachowaniem Kosciol i niektorzy ksieza skutecznie odstraszaja mlodych ludzi.

to nie o mieszkanie chodzi tylko o regularne bzykanieTongue nie cudzołóż, nie cudzołóż!!!

przy spowiedzi mówisz: postanawiam poprawę

a jak się z kimś mieszka to najwyraźniej się z nim bzyka od rana do nocy, więc gdzie ta postanowiona poprawaTongue

lepiej być księdzem i robić to z prostytutkami za ścianą dzieloną z Kiką i jej mężem, po czym przyjść przy kolędzie i wciskać swoje 3 grosze dlaczego po ślubie tyle czasu a Kościoła nie zbogacamy datkiem za chrzciny ;/

@Jamajca-- ja chyba zamknę ten temat, bo mnie wyjątkowo bulwersuje Bangshead

03-04-2009, 02:16 PM
Bo to zawsze był drażliwy i kontrowersyjny temat :|

/Barby Kelly"

03-04-2009, 02:40 PM
nie zamykaj kika....bo forum padnie z nudow...badz czlowiekiem dobrym.........no i dlatego trzeba zniesc celibat co by nasi ,,cnotliwi''ksiezulkowie dali upust wolnosci i hej ku marzeniom,a nie kryja sie za kiki sciana noo.

03-05-2009, 07:56 AM
A wracając do głównego tematu wątku to kiedy sobie wychodzę czasami na spacer i patrzę na to jaki świat jest dopracowany w każdym szczególe i niesamowity, to stwierdzam, że takie cuda same z siebie się stworzyć nie mogły. A człowiek oczywiście musi to regularnie psuć badly

Tak filozoficznie pojechałam, nie Tongue ?

/Barby Kelly"

03-05-2009, 08:53 AM (This post was last modified: 03-05-2009 08:57 AM by Jamajca.)
(03-04-2009 11:03 AM)Kika Wrote:  
(03-04-2009 10:21 AM)_dag_ Wrote:  masakra....no nie sorry co i m do tego ,z kim mieszkamy???????to racja swoim zachowaniem Kosciol i niektorzy ksieza skutecznie odstraszaja mlodych ludzi.

to nie o mieszkanie chodzi tylko o regularne bzykanieTongue nie cudzołóż, nie cudzołóż!!!

przy spowiedzi mówisz: postanawiam poprawę

a jak się z kimś mieszka to najwyraźniej się z nim bzyka od rana do nocy, więc gdzie ta postanowiona poprawaTongue

lepiej być księdzem i robić to z prostytutkami za ścianą dzieloną z Kiką i jej mężem, po czym przyjść przy kolędzie i wciskać swoje 3 grosze dlaczego po ślubie tyle czasu a Kościoła nie zbogacamy datkiem za chrzciny ;/

@Jamajca-- ja chyba zamknę ten temat, bo mnie wyjątkowo bulwersuje Bangshead

Kika wybacz że taki temacior zapodałam ale kurde fajnie ze nie jest nudny chyba nie??? Wink Nie zamykaj Pray
a ja zapodam Wam jeden z moich ulubionych cytatów z Biblii...

"A Pan jest Duchem; gdzie zaś Duch Pański, tam wolność. "
2 list do Koryntian 3:17

ktoś z Was czytał może Biblię ? Wink

03-05-2009, 09:33 AM
(03-05-2009 08:53 AM)Jamajca Wrote:  ktoś z Was czytał może Biblię ? Wink

ja czytałam, w całości sama 2 razy, ale ja byłam na rekolekcjach i tam to studiowaliśmy, niektóre fragmenty znam na pamięć... polecam, pół roku wycięte z kalendarza tak wciąga!!!

(03-05-2009 07:56 AM)Autumn rain Wrote:  jaki świat jest dopracowany w każdym szczególe i niesamowity, to stwierdzam, że takie cuda same z siebie się stworzyć nie mogły.

nie żartuj... a gdzie dopracowanie gdy człowiek nie radzi sobie z własną seksualnością, w sensie czuję się kimś innym niż jest fizycznie, gdzie?? gdzie dopracowanie w chorobach wrodzonych ludzi fizycznych i psychicznych, gdzie dopracowanie w klęskach żywiołowych, wiadomych "z natury", gdzie dopracowanie w ludziach gdy za nimi głupota przemawia, sama się nie wzięła i nie od innych??? mogłabym godzinami podważać doskonałość boskiego planu!!!

03-05-2009, 09:35 AM
(03-05-2009 09:33 AM)Kika Wrote:  [quote='Jamajca' pid='260146' dateline='1236239637']
ktoś z Was czytał może Biblię ? Wink

ja czytałam, w całości sama 2 razy, ale ja byłam na rekolekcjach i tam to studiowaliśmy, niektóre fragmenty znam na pamięć... polecam, pół roku wycięte z kalendarza tak wciąga!!!

tak, wiem...Smile
wciąga jak cholera Smile
chyba wrócę do Biblii w niebawem Smile

03-05-2009, 04:14 PM (This post was last modified: 03-05-2009 04:16 PM by _dag_.)
(03-05-2009 07:56 AM)Autumn rain Wrote:  A wracając do głównego tematu wątku to kiedy sobie wychodzę czasami na spacer i patrzę na to jaki świat jest dopracowany w każdym szczególe i niesamowity, to stwierdzam, że takie cuda same z siebie się stworzyć nie mogły. A człowiek oczywiście musi to regularnie psuć badly

Tak filozoficznie pojechałam, nie Tongue ?

ano filizoficznie autumn ,ale to prawda....
kika j kaby wszystko bylo perfekt to byloby nudnooo..ale fakt czasem nadmiar tragedii nas przytlacza ..ja tez sobie ciagle zadaje pytanie dlaczego tak jest u mnie a nie inaczej....i nie znajduje odpowiedzi.

03-05-2009, 05:20 PM
(03-05-2009 04:14 PM)_dag_ Wrote:  ano filizoficznie autumn ,ale to prawda....
kika j kaby wszystko bylo perfekt to byloby nudnooo..ale fakt czasem nadmiar tragedii nas przytlacza ..ja tez sobie ciagle zadaje pytanie dlaczego tak jest u mnie a nie inaczej....i nie znajduje odpowiedzi.

w ogóle nie zrozumiałaś o co chodzi i mi i @Autumn ;/

03-05-2009, 06:50 PM
Ja czytałam bardzo chętnie Biblię w dzieciństwie. Z kolei w zeszłym roku przestudiowałam szczegółowo Apokalipsę do mojej pracy licencjackiej. To było niesamowite!

Kikuś- nie mogę się z Tobą nie zgodzić, ale mi chodziło o świat w sensie natury. Jest tak piękny, że czasem aż dech zapiera. Natomiast patrząc na to z Twojego punktu widzenia twierdzę, że masz sporo racji.

A co sądzicie o wszystkich tych książkach typu "Kod Biblii" czy odnalezionych ostatnio apokryfach typu "Ewangelia Judasza" itp. Jaki jest Wasz stosunek?

/Barby Kelly"

03-05-2009, 07:49 PM
(03-05-2009 06:50 PM)Autumn rain Wrote:  A co sądzicie o wszystkich tych książkach typu "Kod Biblii" czy odnalezionych ostatnio apokryfach typu "Ewangelia Judasza" itp. Jaki jest Wasz stosunek?

nie mam żadnego!! traktuję tę lekturę wyłącznie pod względem literackim, nie emocjonalnym, Boże broń religijnym!! dlatego nie mam stosunku do jakiś "yohoo" i rewelacji. To jest z tym tak jak ostatnio mój kolega z roku nijaki Grzesiek, który należy do klubu miłośników "Chłopów" wraz z kolegami odkryli sprzeczności i tutaj jego zdziwienie, że Nobel z błędami, to tak samo ja podchodzę do tego tematu, może to prawda może nie, co z tego?? ważne że jako całość Biblia przetrwała tyle lat. To tak samo jakby teraz znaleziono część Pana Tadeusza, nie zmieniłoby to niczego, a tym bardziej nie straciło na randze epopei narodowej. Mam wrażenie, że każde zdanie o tym samym pisałam.

03-05-2009, 08:25 PM
Dla mnie wiara jest sprawą indywidualną i uważam, że nie powinno się o niej dyskutować.
Zazwyczaj dyskusje na temat Boga prowadzą do kłótni Tongue.
Dlatego ja się nie wypowiem, bo nie każdy a w zasadzie NIKT nie musi wiedzieć, co siedzi w mojej głowie i duszy.

[Image: 2ryrf47.jpg]
@Rain =]
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  To czy to i dlaczego Luspa 125 11,992 07-21-2011 09:27 AM
Last Post: Katarzynka
  kto, co, kiedy, dlaczego?? GRA!!! Kika 92 14,122 04-28-2011 07:20 AM
Last Post: Ewelka
  Luźne rozmowy o Paddym i nie tylko :D Kinia85 1 965 02-14-2011 08:37 AM
Last Post: Kika

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | kellystart.com | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication