Post Reply 
Rate Thread
Threaded Mode | Linear Mode
Wiara w Boga... kto z Was wierzy a kto nie i dlaczego?
03-06-2009, 08:14 AM
RE: Wiara w Boga... kto z Was wierzy a kto nie i dlaczego?
(03-05-2009 08:25 PM)Izabelka17 Wrote:  Dla mnie wiara jest sprawą indywidualną i uważam, że nie powinno się o niej dyskutować.
Zazwyczaj dyskusje na temat Boga prowadzą do kłótni Tongue.
Dlatego ja się nie wypowiem, bo nie każdy a w zasadzie NIKT nie musi wiedzieć, co siedzi w mojej głowie i duszy.

no nie musi, nie musiałaś w sumie tego posta pisać skoro nie chcesz sie tu wypowiadać Tongue Wink
temat wiary i Boga jest dla mnie bardzo interesujący i myślę że trzeba uczyć się rozmawiać na tak trudne tematy a nie uciekać przed nimi Tongue
przynajmniej nikt z nas się nie będzie nudził pisząc w tym temacie posty Wink

...U've Got Your Own Holy Mount Zion
It Can Be Anything It Can Be What U Need...

Always remember that the only solution is a mental revolution...
Find all posts by this user
Add Thank You Quote this message in a reply
03-06-2009, 02:27 PM
moim zdaniem trzeba gadac na kazdy temat..nawet jesli temat jest do klotni..

i'm cynical..black..sheep;)
03-06-2009, 02:45 PM
Ja się z nikim na ten temat nie kłócę. Ja jestem osobą wierzącą i mam do tego pełne prawo, tak samo jak kto inny ma prawo nie wierzyć. Nic na siłę Smile Nie lubię tylko nachalnego nawracania przeprowadzanego przez niektóre grupy wyznaniowe, uważające się za chrześcijan a będące moim zdaniem niczym innym tylko sektami.

"Why am I so, so so crazy?
I think that I'm just an artist.
Being crazy is a lonely road
but I've got only one life to live"
/Barby Kelly"

[Image: DSC_1895.JPG]

Somewhere down the line I'm sure we'll meet again mum... [*]

03-06-2009, 06:01 PM
(03-06-2009 02:45 PM)Autumn rain Wrote:  Ja się z nikim na ten temat nie kłócę. Ja jestem osobą wierzącą i mam do tego pełne prawo, tak samo jak kto inny ma prawo nie wierzyć. Nic na siłę Smile Nie lubię tylko nachalnego nawracania przeprowadzanego przez niektóre grupy wyznaniowe, uważające się za chrześcijan a będące moim zdaniem niczym innym tylko sektami.

to po pieram ja mam uczulenie na S wiadkow Jehowych i nigdy nie wpuszczam

03-06-2009, 06:06 PM
(03-06-2009 06:01 PM)_dag_ Wrote:  ja mam uczulenie na S wiadkow Jehowych i nigdy nie wpuszczam

a ja mam uczulenie na głupie gadanie ;]

[Image: pj2_zps78aafa6b.jpg]
Visit this user's website Find all posts by this user
03-06-2009, 06:14 PM
a co macie do swiadków jehowy
03-06-2009, 06:18 PM
(03-06-2009 06:14 PM)KASIA Wrote:  a co macie do swiadków jehowy

nie macie, nie macie tylko co Ty @Dag masz?? jak na razie to tylko ona wypowiedziała się "niestosownie"

03-06-2009, 06:53 PM
Ja też nic nie mam tylko po prostu spotkałam się z nachalnością ze strony kilku osób, co mi nie przypadło do gustu. Natomiast nie generalizuję Smile 5lat przyjaźniłam się z dziewczyną wyznającą tę religię i po prostu tematów wiary nie poruszałyśmy w swoich rozmowach.

Miałam też okazję poznać wyznawców islamu i kilkoro Chińczyków i muszę przyznać że takie kontakty są bardzo ciekawe i wzbogacające kulturowo.

"Why am I so, so so crazy?
I think that I'm just an artist.
Being crazy is a lonely road
but I've got only one life to live"
/Barby Kelly"

[Image: DSC_1895.JPG]

Somewhere down the line I'm sure we'll meet again mum... [*]

03-06-2009, 08:34 PM
mnie to zwisa kto jaką religię wyznaje jeśli nie łamie tym zasad, które ja wyznaje, dlatego wszystkim religiom wszczynającym wojny przeciwko innym religiom, mówię stanowcze NIE: nie wyznaje religii która pochwala zbrodnie i morderstwa w imię ideologii, której nikt z wyznawców najwyraźniej nie rozumie

03-06-2009, 08:41 PM (This post was last modified: 03-06-2009 08:42 PM by Beatrix.)
Jestem osobą wierzącą. Bóg i modlitwa są dla mnie bardzo ważne.
Modlitwa szczególnie pomaga mi w trudnych chwilach, kiedy jestem załamana i nie radzę sobie z problemami. Jest mi potrzebna, aby przetrwać trudne chwile. Mam wrażenie, że z roku na rok moja wiara jest coraz silniejsza. Jednak nie jestem ortodoksyjna.
Nie przeszkadzają mi wyznawcy innych religii. Znam dobrze wielu muzułmanów, Świadków Jehowy , protestantów. Oni mają swoje idee, ale nigdy nie namawiali mnie do zmiany religii. A jeśli tego nie robią, to nie mam nic przeciwko nim.

[Image: 1b26806141bc7163.jpg]
03-07-2009, 10:49 AM
ja po porstu nie lubie za ich nachalnosc i mam w rodiznie eks pare osob ......nie powiem nic wiecej bo to nie ten temat.

03-18-2009, 04:45 PM
mnie sie ta religia kojarzy glownie ze zniewoleniem

miałam w podstawowce kumpla ktory jest s.jehowy i generalnie to mu zawsze wspolczulam
wszytsko co bylo zwiazane z rozrywka mial zakazane, dyskoteki, imprezy, ogniska szkolne
jak skonczylismy szkole to zakazano mu konkatkow ze starymi znajomymi, poszedl do prywatnej szkoly a spotkany na ulicy udawal ze nas nie zna
jak skonczyl chyba 15 lat (na poczatku lo) musiał chodzic po domach...

[Image: 15d8jg6.jpg]

I know that I was born and I know that I'll die.
The in between is mine. I am mine.
03-19-2009, 06:59 AM (This post was last modified: 03-19-2009 07:04 AM by Jamajca.)
(03-18-2009 04:45 PM)marii Wrote:  mnie sie ta religia kojarzy glownie ze zniewoleniem

miałam w podstawowce kumpla ktory jest s.jehowy i generalnie to mu zawsze wspolczulam
wszytsko co bylo zwiazane z rozrywka mial zakazane, dyskoteki, imprezy, ogniska szkolne
jak skonczylismy szkole to zakazano mu konkatkow ze starymi znajomymi, poszedl do prywatnej szkoly a spotkany na ulicy udawal ze nas nie zna

no ja całe szczęscie tego wyznania nie jestem Tongue
a on mógł przeciez sam zrezygnowac!
każdy ma prawo wyboru...

mi religia kojarzy się z wolnością, miłością, ciepłem, spokojem...
bo gdy się modle zawsze to wszystko czuje.
Nie przepadam natomiast za chodzeniem na msze św. więc raczej nie chodzę , modlę się w domu, na dworze... wszędzie, bo przecież Bóg jest wszędzie! Kościół też odwiedzam ale z regóły jak jest pusty, nie ma mszy. Wtedy mogę się w pełni skupić na modlitwie Smile

03-19-2009, 10:36 AM (This post was last modified: 03-19-2009 10:38 AM by Jamajca.)
"Musimy przestać mylić religię z duchowością. Religia to zbiór zasad, reguł i rytuałów stworzonych przez ludzi które miały w zamierzeniu pomóc ludziom duchowo. Z powodu ludzkiej niedoskonałości religia stała się skorumpowana, polityczna, dzieląca, stała się narzędziem do walki o władzę. Duchowość to nie teologia albo ideologia. To po prostu droga życia, czysta i pierwotna jak dana przez Najwyższego. Duchowość to sieć łącząca nas z Najwyższym, z wszechświatem i do siebie nawzajem!"- Jego Cesarska Wysokość Haile Selassie I

Po angielsku to samo: "We must stop confusing religion, and spirituality. Religion is a set of rules, regulations, and rituals created by humans which were supposed to help people spiritually. Due to human imperfection religion has become corrupt, political, divisive, and a tool for power struggle. Spirituality is not theology or ideology. It is simply a way of life, pure and original as given by the Most High. Spirituality is a network linking us to the Most High, the universe, and eachother."
mądre słowa , prawda? Luxhello
i jeszcze jeden mądry cytat Haile Selassie I :
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, jako że żadna istota ludzka nie moze oceniać dróg Boga.”

03-19-2009, 01:06 PM
(03-18-2009 04:45 PM)marii Wrote:  mnie sie ta religia kojarzy glownie ze zniewoleniem

dokladnie tez tak mialam kiedys w liceum laska do dzis udaje na ulicy ze mnie nie zna.

03-19-2009, 01:16 PM
(03-19-2009 01:06 PM)_dag_ Wrote:  dokladnie tez tak mialam kiedys w liceum laska do dzis udaje na ulicy ze mnie nie zna.

może nie jesteś dla niej wystarczająco atrakcyjną postacią??

nie znam się na tym

03-19-2009, 01:17 PM
hm ale ona tak ze wszystkimi robi kika zreszta czytalas pewnie co marii napisala .

03-19-2009, 01:25 PM
[skad takie opinie o swiadkach jehowy sa to normalni ludzie którzy staraja sie stosowac do tego co mówi biblia i na pewno nie unikaja ludzi wrecz przeciwnie rozmawiaja z nimi o bogu i o jego zamierzeniu a ludzi czasami takie głupoty wymyslaja ale nie ma co sie dziwic na jezusa tez wymyslali różne kłamstwa
03-19-2009, 01:28 PM
@Daga to był sarkazm ;P

wiem czytałam i byłam w szoku, bo ja miałam koleżankę, która normalna dla mnie była, do dzisiaj sobie cześć mówimy, nie mniej powiem historię z mojego życia, otóż ja mieszkałam w bloku nauczycieli, taki był sobie blok i jak nauczyciele dostawali pracę w jakiś szkołach to się przeprowadzali do nas, migracja ogólnie ostra była, bądź co bądź wprowadziła się właśnie laska od polaka z tymi przekonaniami(btw. dzień dobry na ulicy odpowiadała ;P) i ona uczyła w moim LO, zwolnili ją za to, że odmówiła wykładania o Biblii(ja jestem stary system w pierwszej klasie była mitologia i Biblia) jako o treści religijnej, opowiadając ją jak o książce zwykłej, nie biorąc pod uwagę, że nasz dyro to taki "bardzo religijny", no ale zwolnili ją!! więcej odczuć nie mam, koniec historii Roflmao

03-19-2009, 01:28 PM
(03-19-2009 01:25 PM)KASIA Wrote:  [skad takie opinie o swiadkach jehowy sa to normalni ludzie którzy staraja sie stosowac do tego co mówi biblia i na pewno nie unikaja ludzi wrecz przeciwnie rozmawiaja z nimi o bogu i o jego zamierzeniu a ludzi czasami takie głupoty wymyslaja ale nie ma co sie dziwic na jezusa tez wymyslali różne kłamstwa

hm mi sie raczej wydaje ze oni cos z sekty maja.........

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  To czy to i dlaczego Luspa 125 10,532 07-21-2011 09:27 AM
Last Post: Katarzynka
  kto, co, kiedy, dlaczego?? GRA!!! Kika 92 12,494 04-28-2011 07:20 AM
Last Post: Ewelka
  Luźne rozmowy o Paddym i nie tylko :D Kinia85 1 811 02-14-2011 08:37 AM
Last Post: Kika

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | kellystart.com | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication